Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 855301 alkalommal)

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Kávézó
« Válasz #4155 Dátum: 2012. Július 24. - 16:04:35 »
: A többkéses borotvák mivel alaposabbak, ezért nagyobb is a szőrbenövés esélye. Tudományosan és szubjektíven...   

 :fetreng: :fetreng:

Hogy a Dzsungel könyve c. előadásunkból idézzek:

"-Ezt nem mondhatod komolyan Bagira..."

 :fetreng: :fetreng:
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #4156 Dátum: 2012. Július 24. - 16:06:57 »
kiegészítés: Hajlatokban és ott ahol nem egyenes a bőrfelszín ( ránc, bőrhiba stb.) ill. ahol a bőr valami miatt rugalmasabb, ott még nagyobb a szőrbenövés esélye, ugyanúgy, ahol eleve a pórusból kinövő szőrszál eleve komolyabb dőlésszöben indul útjára. Itt magától értetődik, hogy pluszban kihegyezett lesz a vége a szőrnek, borotválkozás után ami meg a ráadás.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kávézó
« Válasz #4157 Dátum: 2012. Július 24. - 16:13:16 »
Amit a magam részéről hozzá tudok tenni: A borostás rész legalján, a nyakamon piszok laposan nő a szőr, itt nagyon érzékeny vagyok benövésre. Sokszor még XTG beretválás esetén is előjön, hogy a szőrszál nő a hámréteg felső része alatt, és alig hajlandó kibújni. Ha viszont kicsit piszkálja az ember, akkor 0 érzékelhető borostából hirtelen 3-4 napos borosta lesz, az adott ponton kizárólag. Azért a DE, odafigyelés ezek előfordulását alaposan levitte, de nem szűnt meg.

Az volt ennek kapcsán még a tapasztalatom a késes borotva kipróbálása kapcsán, hogy tovább csökkenti a benövés esélyét, ha agresszívebb irányból kisebb szögben (mármint a bőrömhöz képest) tartom a pengét - ATG-ben szinte a bőrre ráfektetve. Illetve ahol ilyen laposan nő, ott még inkább.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #4158 Dátum: 2012. Július 24. - 16:18:08 »
Világosító- mesék helyett Stirlitz...

Az autót vezető Stirlitz meglátta az út mellett stoppoló Müllert. Gonoszul elvigyorodott, majd elhajtott mellette. 3 perc múlva ismét észrevette, amint Müller kétségbeesetten stoppol az út mentén. Ez még háromszor megismétlődött. Stirlitz gyanút fogott. A tizenötödik alkalom után fény gyúlt az agyában...
- Aha, ez körforgalom! - gondolta.

 :fetreng:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #4159 Dátum: 2012. Július 24. - 16:46:04 »
Hmmm - gondolja Stirlitz.
Stirlitz - gondolja Hmmm.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Kávézó
« Válasz #4160 Dátum: 2012. Július 24. - 16:56:33 »
Csak annyit mondok, hogy csirkepálinka.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kávézó
« Válasz #4161 Dátum: 2012. Július 24. - 16:58:36 »
-Levágtam kisfiam egy csirkét, mit főzzek belőle?

-Pálinkáát!

Erre gondolsz? :D :fetreng:

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Kávézó
« Válasz #4162 Dátum: 2012. Július 24. - 17:25:20 »
Nem irigylem a modot v. admint :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #4163 Dátum: 2012. Július 24. - 17:35:13 »
Nem irigylem a modot v. admint :)
A Gestapo főhadiszállásán Bormann belépett a szobájába és megpillantotta Stirlitzet, amint a nyitott páncélszekrény előtt áll.
- Hát te mit csinálsz itt? - kérdezte tőle.
- A villamosra várok! - felelte Stirlitz.
Bormann megnyugodva kiment a szobából. "Érdekes, vajon melyik villamosra vár?" - gondolta. "Visszamegyek és megkérdem."
Bormann visszament a szobába, de Stirlitz már nem volt ott.
- Biztosan elment a villamossal. - gondolta Bormann.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #4164 Dátum: 2012. Július 24. - 19:12:54 »
Amiket én használok, azok biztosan nem :) Én a polír acélokra szavazok jó késekhez kemény acélhoz, a Zwilling-Wüsthof-Dick kategóriához jók az enyhén bordázottak is, meg a kerámia, az picit biztos vesz le, de eléggé minimálisat.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #4165 Dátum: 2012. Július 24. - 20:13:21 »

Van egy több mint 50 éves ilyenem:



kicsit rozsdás, kicsit töredezett az éle, de a kerámia + fenővas kombóval beletetted a bogarat a fülembe
lehet hogy helyre hozom.....  :idea:

reofil

Hogyé' adod? :fetreng: (Ezek igen jó holmik, nekem is fáj egy ilyenre már rég a fogam, de valahogy sose marad mostanság a kőccségvetésbe' annyi hó végén, hogy...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető 1bbenda

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 216
Re:Kávézó
« Válasz #4166 Dátum: 2012. Július 24. - 21:08:11 »
Amiket én használok, azok biztosan nem :) Én a polír acélokra szavazok jó késekhez kemény acélhoz, a Zwilling-Wüsthof-Dick kategóriához jók az enyhén bordázottak is, meg a kerámia, az picit biztos vesz le, de eléggé minimálisat.

A dicknek is vannak nagyon jó polír acéljaik. :) Mondjuk nekem is bordázott van, de tervben van egynek a beszerzése.


Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Kávézó
« Válasz #4167 Dátum: 2012. Július 24. - 21:26:07 »
Világosító- mesék helyett Stirlitz...

Az autót vezető Stirlitz meglátta az út mellett stoppoló Müllert. Gonoszul elvigyorodott, majd elhajtott mellette. 3 perc múlva ismét észrevette, amint Müller kétségbeesetten stoppol az út mentén. Ez még háromszor megismétlődött. Stirlitz gyanút fogott. A tizenötödik alkalom után fény gyúlt az agyában...
- Aha, ez körforgalom! - gondolta.

 :fetreng:

Az a baj veled Penge, hogy mindent, szinte kinyilatkoztatás formában kommunikálsz, és mindenkivel. Ha másnak más a véleménye, és nem tudsz rá értelmesen válaszolni, akkor meg jössz Stirlitzel. Annyira szerintem nem vagy nagy, hogy más ember véleményét ne hallgasd meg.
Részemről a téma ITT van befejezve.
Ja, és asszem jön neked egy kevés wasabi.  Csak még nem ért ide.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Kávézó
« Válasz #4168 Dátum: 2012. Július 24. - 21:29:05 »
NE veszekedjetek gyerekek... valami komoly front lehet, mert a késfórumon is megy a verekedés.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kávézó
« Válasz #4169 Dátum: 2012. Július 24. - 21:47:28 »
NE veszekedjetek gyerekek... valami komoly front lehet, mert a késfórumon is megy a verekedés.

Hol? Én lemaradtam megint róla  :(  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici